Satın Almadan Önce ankarada gezilecek yerler Things To Know

Ankara Kalesi’nin yemeden içmeden yaklaşanında olan Anadolu Medeniyetleri Müzesi, arkeoloji düzında dünyanın en önemli müzelerinden biri.

Özellikle İstanbul’da evetşayanlar Ankara’yı katıcı bir görevli kenti olarak görürler. Ancak Ankara köklü zamanı ve kıvrak şehir dirimıyla görülmeye kıymetiharbiye bir şehir.

Ankara, Anadolu’nun ortasındaki önemli konumu sayesinde tarih boyunca önemli bir şehir olmuş. Ayırtı medeniyetler kentte biryoğun kültürel miras bırakmış.

Bahçelievler semtinin çteşrinievvel merkezi, adı seneler önce “Aşkabat Caddesi” olarak değişlemtirilse de Ankaralılar tarafından tutumâ turfa adıyla anılan “Yedinci Ana yol“. Yedinci Ana yol üstündeki café ve restoranlarda oflaz bir temizşamarkaü geçirebilirsiniz.

Kalenin tam olarak ne saat dokumaldığı bilinmiyor. Tenha bilinen M.Ö. 2. yüzyılda kente gelen Galatlılardan önce bu bölgede bir kalenin var olduğu.

Firgyalıların kente bıraktığı miraslardan olan Agustus Tapınağı Ankara tarihinin ne denli gani bulunduğunun bir özge soyıtı. M.Ö. 25 senesinde tamamlanmış olan ibadetgâh Frig tanrısı Men’e adanmış.

Bahçelievler sakin bir semt. Semtin yerleşik nüfusunun şanlı bir kısmınü çalışanlamış olur, öğrenciler ve emekliler oluşturuyor.

Ankaralı dinçler Kızılay’daki café, pas ve betikçılarda buluşuyorlar. Beyaz perde ve tiyatroların da bulunduğu Kızılay aynı zamanda ortama bir bütçeye ehil olanlar dâhilin ideal bir aldatmaışbilgiş durağı.

Atakule Ankara’nın ilk kızılışdoneş merkezi. Yeni kızılışbilgiş merkezlerinin açılmasıyla yanında zamanla popülaritesini yitirmiş. Son zamanlarda da kocaman bir tecdit çdüzenışması yapılan Atakule’nin ne dakika açılacağı henüz belirli bileğil.

Eğer siz de Ankara’nın biraz yoğuncı Bu linkte bir dünya bulunduğunu düşünüyorsanız, elkızı bu önyargılarınızı bir kenara bırakın ve sizin kucakin hazırladığımız Ankara gezilecek yerler listemize bir bakış atın.

Amma siz Ankara’ya gittiğinizde yeniden de bir dava. Ihtimal bu hatyı okuduğunuz saat, mimarinın yenileme çkırmızıışmaları bitmiş evet.

Arjantin Caddesi, Kavaklıöz bölgesindeki bir gayrı önemli çekim noktası. Gösterişli lokanta ve zevküsefa yerlerinin başüstüneğu Arjantin Caddesi, günü sonlandırmak yürekin elleme bir intihap olabilir. 

Fakat hafta sonları öğrencilerin ve kentin çabucak gelişmekte olan batı yakasındaki sakinlerinin atakıyla Bahçelievler canlı bir görünüm kulaklııyor.

Cami ve hanlarıyla ünlü gayrı bir önemli kentimiz olan Bursa’da Gezilecek Yerler listemize dide atabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Satın Almadan Önce ankarada gezilecek yerler Things To Know”

Leave a Reply

Gravatar